mediform.sk Preventívne prehliadky 3 Rada by som týmto krátkym článkom pripomenula našim pacientom, že aj v tomto “covidovom  čase” na našej ambulancii  naďalej realizujeme preventívne prehliadky.  Tieto “prevencie” robím veľmi rada, nakoľko mojim  osobným zámerom nie je budovať si chronicky chorých, ale naopak podporovať zopovednosť k vlastnému telu a udržaniu zdravia prirodzeným spôsobom.  Považujem ich za základný stavebný kameň všeobecnej ambulancie.

Čo je náplňou preventívnej prehliadky ?

U dospelých vyšetrujeme : krvný obraz, tukové spektrum, cukor, kyselinu močovú, pečeňové testy, obličkové testy, močový sediment. U pacientov užívajúcich chronické lieky zisťujem účinnosť týchto liekov  a monitorujem prípadné nežiadúce účinky. Po kompletnom vyšetrení nasleduje ešte EKG, ktoré robíme aj vyhodnocujeme priamo na ambulancii. U starších pacientov je náplňou prehliadky aj vylúčenie skryteho krvácania v čreve – tzv. stolica na OK.

Taktiež robíme sonografické vyšetrenie brušných orgánov a RTG vyšetrenie pľúc, prípadne iné odborné vyšetrenia.

Záverom preventívnej prehliadky sa dozviete, ako je na tom Vaše fyzické aj metabolické zdravie , čo môžete spraviť pre zlepšenie momentálneho stavu a dostanete individuálne výživové odporúčania .

Pacientov si na “prevenciu” objednávame na presný čas, nemiešajú sa s “infekčnými, chorými” pacientami.

Všetky vyšetrenia v rámci prehliadky sú zdarma.

Tak nech sa páči, každé dva roky máte nárok na kompletnú preventívnu prehliadku.

 

MUDr.Magdaléna Majerčíková
Všeobecný lekár pre dospelých