POLIKLINIKA MEDIFORM,s.r.o. NOVÁ BAŇA TESTUJE LAMP TESTAMI PO SLOVENSKU

Poliklinika MEDIFORM, s.r.o. Nová Baňa, v spolupráci s MultiplexDX , ktorý ešte minulý rok vyvinul certifikované LAMP – kloktacie testy , sa zapojila do pilotného projektu  MZSR 10.02.2022 v 3 mestách na Slovensku – v Trnave, Brezne a Prešove.Ide o prvé mobilné LAMP testovanie v špeciálnych   mobilných laboratórnych jednotkách na Slovensku, z ktorých  každá dokáže denne vyšetriť až  1000 občanov. Testovanie je bezplatné, určené pre vopred registrovaných záujemcov. Výhodou LAMP testovania je, že odber vzorky je kloktaním / nie výterom z nosohltanu a hrdla/.

 

AKO SA ZAREGISTRUJEŠ NA LAMP TEST?

Proces registrácie sa začína tak, že  na stránke  https://covidforms.nczisk.sk/ –   objednať sa na PCR test, vyberte  preferované miesto :

  1. TRNAVA, Mediform,s.r.o. Mobilné laboratórium 1.
  2. BREZNO ,Mediform,s.r..o. Mobilné laboratórium 3
  3. PREŠOV ,Mediform,s.r.o. Mobilné laboratórium 2.

Občan príde na toto miesto, kde prebehne administratíva , následne obdrží kloktaciu sadu , po vykloktaní odovzdá vzorku  na vyšetrenie . Na základe vyhodnotenej vzorky dostane občan výsledok formou SMS správy z NCZI do niekoľko hodín .

Vďaka LAMP testom a mobilnému testovaniu v špeciálnych mobilných laboratórnych  jednotkách sme výrazne  prispeli k navýšeniu testovacích kapacít na Slovensku , vieme okamžite reagovať  na vzniknutú situáciu v ohniskách, vyšetriť vzorku do  hodiny a následne je  možné  celé mobilné laboratórne jednotky presúvať v rámci územia celého Slovenska .

 

Napísali o nás :

 

https://www.cas.sk/clanok/2641637/kapacity-statneho-testovania-sa-zvysia-nasadia-nove-lamp-testy/

https://www.trnava-vuc.sk/15681-en/aktuality/na-parkovisku-trnavskej-zupy-sa-zacalo-testovat-metodou-lamp/

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/kapacity-bezplatneho-testovania-na-slovensku-sa-zvysia-do-hry-vstupuju-lamp-testy/

https://www.teraz.sk/regiony/na-parkovisku-uradu-trnavskeho-kraja-z/611151-clanok.html