MOBILNÁ OČKOVACIA JEDNOTKA MEDIFORM s.r.o

Zapojením sa do pilotného projektu s BBSK naša mobilná očkovacia jednotka prešla fyzicky  tieto obce , kde sme podali vakcínu Pfizer do dnešného dňa viac ako 5000 seniorom nad 60 rokov, ale aj záujemcom bez objednania, ktorí prišli na očkovanie do jednotlivých obcí, ktorí by sa k vakcíne inak s najväčšou pravdepodobnosťou nedostali. V každej obci sme mali  imobilných občanov, ktorých očkovací tím zaočkoval  v ich domácom prostredí. Často sme cestovali do neprístupných terénov, hľadali adresu  a to za každého počasia, presun medzi obcami niekedy trval aj hodinu. Očkovanie sme priniesli aj do mesta Nová Baňa odkiaľ každé ráno vyrážame do terénu, kde sa majú občania, ktorí majú o očkovanie záujem, možnosť telefonicky zaregistrovať.

Očkovanie v každej obci prebiehalo veľmi pokojne, bez komplikácií, zdravotnícky personál Polikliniky Mediform vysoko profesionálne zvládol každú jednu situáciu a bol mimoriadne nápomocný. Vďaka spolupráci s obecnými úradmi a ich predstaviteľmi, ktorí kooperovali pri každom očkovaní občanov z ich obce, veľmi ústretovo a pohostinne pristupovali k nášmu zdravotníckemu personálu. Často sme mali za našimi chrbtami kamery jednotlivých televízií a novinárov, ktorí písali a robili reportáže o našej práci v teréne.

Z dôvodu lepšej  dostupnosti pre obyvateľstvo  v rámci logistiky využívame niekoľko druhov špeciálnej techniky.  Prepravu a  techniku zabezpečuje spoločnosť INTERNATIONAL RESCUE SYSTEM s.r.o.  vozidlami Man s kontajnerovou sarsovou jednotkou, sanitnými vozidlami a špeciálnymi vozidlami do terénu Toyota.

Prešli sme niekoľko desiatok  obcí v Banskobystrickom kraji. Momentálne prebieha druhé preočkovanie občanov , ktoré prebieha bez komplikácií a presne na čas po prvej vakcinácii. Pre náš personál a celý tím je to veľká skúsenosť, ktorá zmenila celý chod našej polikliniky  minimálne z hľadiska bezpečnosti.

 

Je mi cťou robiť pri kolegoch, ktorí pre Vás občanov urobia maximum, siahnu na dno svojich síl a aj napriek tomu, že vyše roka nemali dovolenku, sa postavili k očkovaniu pozitívne a vyrážajú do terénu vždy, keď máme naplánované očkovanie .

 

Pozrite si priložené obrázky, takto vyzerajú naše dni v teréne.

Napísali o nás :

https://dennikn.sk/2376584/kam-by-stary-clovek-chodil-mobilne-ockovanie-si-ludia-chvalia-kazdy-treti-ma-barlu-alebo-palicu/

https://spravy.rtvs.sk/2021/04/v-banskobystrickom-kraji-ockuju-ludi-priamo-v-obciach-mobilne-timy/

https://www.ta3.com/clanok/200484/mobilne-ockovacie-jednotky-zaockovali-stovky-seniorov-bude-ich-viac

https://banskabystrica.zoznam.sk/v-banskej-belej-odstartoval-projekt-mobilneho-ockovania-zaujem-je-vysoky/

https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTEwMDAwNTY2OTQ3NzQ2MTpWSzoxMDE1Nzk2MDI5NTQ4NzU1MQ%3D%3D

https://m.facebook.com/ondrejlunter2017/photos/a.431557517379295/1005715886630119/?type=3

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2834983913431138&id=1552539615008914

https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTcyNTE3NDUwNzU2ODkyMzo0MDM3NzU1MjcyOTc3NDgw

 

Ing. Marcela Forgáčová, MBA